کافه رستوران سنتی آزادگان (حاج میرزا) اصفهان

معرفی : چندی پیش در فضای مجازی رستورانی جالب را دیدم که در قلب شهر اصفهان واقع شده است ، رستورانی عجیب که در نگاه اول شما را به یاد عتیقه فروشی و یا موزه می اندازد ولی پس از گذر زمان و عادت به محیط متوجه می شوید تمام اشیا موجود در آن جزوی از چیدمان رستوران می باشد ، اشیایی تاریخی که صاحب رستوران در گذر زمان به جمع آوری آن پرداخته است ، اشیایی که حال حاضر به دور کردن آنها از خودش نمی باشد . رستوران سنتی آزادگان که در گذر زمان با نام های سرای طوطی، چایخانه و قهوه خانه نامیده شده ، اما محلی ها همچنان به نام سرای حاج میرزا می شناسندش . این رستوران برای اولین بار در دوره صفوی فعالیت خود را با نام چاه حاج میرزا آغاز نمود که و در ابتدا خسته خانه نام گرفت زیرا مردم برای رفع خستگی به آنجا می آمدند.

کافه رستوران سنتی آزادگان اصفهان

منوی رستوران : رستوران حاج میرزا دارای منویی سنتی از غذاهای ایرانی می باشد که دیزی در بین آنها نزد مهمانان تور اصفهان دارای محبوبیت خاصی می باشد. البته شما می توانید انواع شربت ها و دمونوش های ایرانی را در این سرای زیبا میل نمایید.

کافه رستوران سنتی آزادگان اصفهان

ساعت کاری رستوران : از ساعت 8 صبح الی 11 شب می باشد و شما می توانید برای صرف صبحانه ، میان وعده ، ناهار و شام به آن تشریف ببرید.

موقعیت مکانی : میدان امام، به سمت سر در قیصریه، سرای حاج میرزا، قهوه خانه حاج میرزا

پیشنهاد ما: اگر به مکان های سنتی علاقه مند هستید حتما به این کافه رستوران بروید زیرا از تجربه های تکرار نشدنی شما خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید